Polityka Prywatności (RODO)

Rozporządzenia Ochrony Danych Osobowych (RODO) poniżej nowa wersja zasad ochrony prywatności obowiązująca od 1 maja 2018 roku.

Sklep dla kolekcjonerów ckczarny.pl jest firmą funkcjonującą w Internecie, w związku z czym korzystamy z prawa do przekazywania informacji wyłącznie wówczas, gdy mamy ku temu podstawę prawną. Aby poinformować Cię, jakie informacje są zbierane oraz w jaki sposób możemy z nich korzystać, opracowaliśmy poniżej obowiązujące zasady, przedstawiając je w prosty i zrozumiały sposób.

W jaki sposób zbierane są informacje?

  • Gdy składasz zamówienie, dobrowolnie przekazujesz pewne informacje. Takie jak imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu, miejsce zamieszkania czy rodzaj zakupionych produktów.

Co się dzieje ze zgromadzonymi informacjami?

Przede wszystkim z największą starannością realizujemy Twoje zamówienie. Zgromadzone przez sklep informacje mają na celu realizację Twoich zamówień. Ze względu na charakter świadczonych usług dane wymagane na etapie składania przez Ciebie zamówienia są niezbędne do prawidłowej realizacji usługi – czyli dostarczenia zgodnie z obietnicą zakupionych przez Ciebie towarów.

W jakim celu korzystamy z podanych informacji?

  • W celu niezwłocznego dostarczenia Twojego zamówienia: w sklepie ckczarny.pl zawsze staramy się dostarczyć Twoje zamówienie jak najszybciej. W tym celu niezbędne jest skorzystanie z informacji, takich jak imię i nazwisko, dane adresowe, numer telefonu oraz adres e-mail. Podane przez Ciebie dane są również przekazywane przewoźnikowi. Dzięki temu Twoja przesyłka dotrze na wskazany przez Ciebie adres, na adres e-mail otrzymasz informację odnośnie wszystkich etapów Twojego zamówienia, a w różnych losowych sytuacjach będziemy mogli się z Tobą skontaktować.
  • W celu identyfikacji: w sklepie zapisywane są Twoje dane oraz historia Twoich zamówień. To dzięki temu w każdej chwili możesz mieć dostęp do sprawdzenia zamówionych produktów, dodania bezpłatnego zwrotu czy reklamacji. Zapisanie historii zamówień sprawia też, że dzięki temu możemy przetwarzać Twoje transakcje, rozpatrywać zwroty produktów i reklamacje, odpowiadać na Twoje pytania.

W jaki sposób i kiedy udostępniamy informacje?
Niektóre ze sposobów korzystania z informacji na Twój temat wymagają od nas udostępnienia.

Udostępniamy Twoje dane:

  • Firmom zewnętrznym upoważnionym do przetwarzania informacji w imieniu sklepu: Dane adresowe oraz numer telefonu lub adres e-mail przekazywane są wybranym przewoźnikom w celu dostarczenia przesyłki.

Jak długo Twoje dane będą przechowywane?
Twoje dane będą przechowywane, dopóki są niezbędne do udostępnienia Ci możliwości sklepu ckczarny.pl oraz realizowania opisanych wyżej celów. To samo dotyczy firm, którym udostępniamy informacje na Twój temat i które świadczą usługi w naszym imieniu. Gdy nie będzie już konieczności korzystania z informacji na Twój temat ani wypełniania zobowiązań prawnych czy regulacyjnych, usuniemy dane z systemu w taki sposób, aby identyfikacja użytkownika była niemożliwa.

Inspektor ochrony danych

Z dniem 26 maja 2018 r. w naszych strukturach ustanowiony zostaje Inspektor Ochrony Danych, z którym możesz kontaktować się w każdej sprawie dotyczących ochrony danych osobowych, również w sprawie realizowania Twoich uprawnień związanych z danymi osobowymi.

Z naszym inspektorem danych osobowych – Robert Kras – kontaktować możesz się pod adresem e-mail  r.kras@onet.pl